Запуск інституту Уповноважених осіб Мін’юсту дасть можливість 13 мільйонам українців, які живуть у віддалених селах чи містечках, де немає державного нотаріуса, отримати якісні послуги у сфері юстиції. Про це сьогодні на засіданні економічного комітету Верховної Ради повідомив Міністр юстиції Павло Петренко.
«В Україні близько 29 тисяч сіл і селищ, де живе 13 мільйонів громадян – майже третина українців. При цьому, ми маємо 122 райони, в яких немає державних нотаріусів, тобто майже чверть жителів сільської місцевості не мають доступу до нотаріальних послуг взагалі. Це люди, які все життя тяжко працювали. Більшість з них не мають можливості поїхати навіть у районний центр, де є нотаріус», — наголосив очільник Мін’юсту.
За його словами, прийняття даних законодавчих змін та запровадження інституту Уповноважених осіб Мін’юсту дасть можливість виправити цю ситуацію та забезпечити якісними, зручними, а головне – доступними послугами у сфері нотаріату жителів сільської місцевості.
«Нові фахівці працюватимуть у віддалених селах та забезпечать потребу громадян у відповідних послугах. Таких, як — оформлення права спадщини і дарування, видача свідоцтв про народження і смерть, засвідчення копій», — додав Міністр юстиції.
Водночас Павло Петренко наголосив, що проти проекту Закону, завдяки якому мільйони українців отримають якісні сервіси «поруч з домом» вже почалася інформаційна кампанія з поширенням міфів з цього приводу.
«Окремо наголошуємо: Уповноважені особи Мін’юсту будуть відібрані серед державних службовців органів юстиції, які вже працюють в системі відповідно до чинного законодавства і, так само як і інші, нестимуть відповідальність за свою роботу. Мін’юст, який регулює та контролює якість роботи нотаріусів, так само здійснюватиме ефективний контроль за якістю добору та подальшої роботи уповноважених осіб. Вимоги до кандидатів — вища юридична освіта та досвід роботи від 3-х років», — заявив очільник Мін’юсту.
Він наголосив, що прийняття цього закону переслідує одну єдину мету – гарантувати однаковий доступ до якісних державних послуг для всіх українців.
«Сподіваюся, депутати підтримають проект даного Закону і дадуть усім без винятку українцям, в тому числі - жителям віддалених сіл та селищ, можливість скористатися сучасними сервісами у сфері юстиції», — резюмував Павло Петренко.
Фотоматеріали за посиланням:
Відео за посиланням:
Презентація: ЗАХИСТ ЕКОНОМІЧНИХ ТА СПАДКОВИХ ПРАВ СЕЛЯН
Проект закону за посиланням:
http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=64707