К сведению граждан: как будет происходить голосование на местных выборах

01 октября 2015

Краматорское городское управление юстиции в Донецкой области, доводит до сведения граждан, как будет происходить голосование на местных выборах:

   25 жовтня 2015 року громадяни України обиратимуть депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів.

   Голосування проводиться з 8 до 20 години без перерви.

 Для отримання виборчих бюлетенів з місцевих виборів (виборчого бюлетеня) для голосування у відповідному виборчому окрузі надайте  члену дільничної виборчої комісії один із зазначених документів, який посвідчує особу, підтверджує громадянство та засвідчує місце проживання:

1)паспорт громадянина України;

2)тимчасове посвідчення громадянина України (для осіб, недавно прийнятих до громадянства України).

За умови пред’явлення Вами відповідного документа, наявності Вас у списку виборців на відповідній виборчій дільниці та наявності у Вас права голосу на відповідних місцевих виборах член дільничної виборчої  комісії видає Вам виборчі бюлетені з місцевих виборів (виборчий бюлетень) для голосування у відповідному виборчому окрузі.

   Розпишіться за отримання відповідних виборчих бюлетенів у списку виборців та у визначеному місці на контрольному талоні кожного виборчого бюлетеня.

     Забороняється отримання виборчого бюлетеня від інших осіб (крім члена виборчої комісії, який видає бюлетень), заохочення або примушування виборців до передачі бюлетеня іншим особам шляхом підкупу, погроз або іншим способом.

    Ви не маєте права передавати свої виборчі бюлетені іншим особам.

    Виборчий бюлетень заповнюється Вами особисто в кабіні для таємного голосування. Під час заповнення виборчого бюлетеня забороняється присутність інших осіб. Виборець, який внаслідок фізичних вад не може самостійно заповнити виборчий бюлетень, має право з відома голови або іншого члена дільничної виборчої комісії скористатися допомогою іншої особи, крім члена виборчої комісії, кандидата, уповноваженої особи місцевої організації політичної партії, довіреної особи кандидата, офіційного спостерігача.

     Отримавши виборчий бюлетень, уважно прочитайте його.

     У виборчому бюлетені з виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної, районної, міської, районної у місті ради для голосування в територіальному виборчому окрузі зробіть позначку «плюс» (+) або іншу, що засвідчує Ваше волевиявлення, у квадраті проти назви місцевої організації політичної партії, кандидата, закріпленого нею за відповідним територіальним виборчим округом (у разі закріплення).

    У виборчому бюлетені з виборів депутатів сільської, селищної ради для голосування в одномандатному виборчому окрузі зробіть позначку «плюс» (+) або іншу, що засвідчує Ваше волевиявлення, у квадраті проти прізвища кандидата в депутати, за якого Ви голосуєте.

     У виборчому бюлетені для голосування з виборів сільського, селищного, міського голови, старости села, селища зробіть позначку «плюс» (+) або іншу, що засвідчує Ваше волевиявлення, у квадраті проти прізвища відповідного кандидата, за якого Ви голосуєте.

   Якщо на виборчому бюлетені зроблено більш як одну позначку або не поставлено жодної позначки, то такий виборчий бюлетень вважається недійсним.

    Заповнені виборчі бюлетені особисто опустіть у виборчу скриньку.

  При пред’явленні відповідного посвідчення або за наявності фізичних вад, які не потребують документального підтвердження, Ви маєте право з відома голови або іншого члена дільничної виборчої комісії доручити опустити заповнений виборчий бюлетень у виборчу скриньку іншій особі, крім члена виборчої комісії, кандидата, уповноваженої особи місцевої організації політичної партії, довіреної особи кандидата, офіційного спостерігача.

 У разі якщо Ви, заповнюючи виборчий бюлетень, припустилися помилки, Ви маєте право невідкладно звернутися з письмовою заявою до членів дільничної виборчої комісії, які видали Вам виборчий бюлетень, з проханням видати інший виборчий бюлетень.

Інший виборчий бюлетень видається тільки в обмін на зіпсований і лише один раз.

 У приміщенні для голосування Ви можете перебувати протягом часу, необхідного для голосування.

За 5 хвилин до 20 години голова дільничної виборчої комісії оголошує про закінчення голосування та зачинення виборчої дільниці о 20 годині. Виборці, які на 20 годину прийшли на виборчу дільницю, мають право голосувати. Для забезпечення реалізації цього права виборців один із членів дільничної виборчої комісії о 20 годині за дорученням голови комісії підходить до входу в приміщення для голосування та запрошує всіх виборців, які ще не проголосували, зайти у приміщення для голосування та зачиняє двері.      Після виходу з приміщення для голосування останнього виборця приміщення зачиняється і в ньому залишаються тільки члени виборчої комісії та особи, які мають право бути присутніми на засіданні виборчої комісії.

 

 

 

     Начальник Краматорского  городского управления юстиции                                       Залозная А.С.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

вверх