14. Головне територіальне управління юстиції інформує про стан виконання законодавства про державну реєстрацію нормативно-правових актів за І півріччя 2016 року

Одним із пріоритетів у роботі органів юстиції визначено здійснення функції державної реєстрації нормативно-правових актів, що зачіпають права, свободи й законні інтереси громадян або мають міжвідомчий характер.

У зв’язку зі змінами в законодавстві з питань державної реєстрації нормативно-правових актів та ліквідацією районних, міськрайонних управлінь юстиції з 29 квітня 2016 року Головному управлінню передано функції контролю — проведення планових та позапланових перевірок за додержанням районними державними адміністраціями Донецької області та їх структурними підрозділами законодавства про державну реєстрацію нормативно-правових актів, а з 31 травня 2016 року Головне управління наділено повноваженнями щодо здійснення державної реєстрації нормативно-правових актів районних державних адміністрацій Донецької області та їх структурних підрозділів. Результатом цього стало суттєве збільшення кількісних показників з питань державної реєстрації нормативно-правових актів.

Так, протягом І півріччя 2016 року до Головного управління подано на державну реєстрацію 57 нормативно-правових актів, з яких 55 нормативно-правових актів зареєстровано, а щодо 2 — прийнято рішення про повернення без державної реєстрації для доопрацювання (у порівнянні з аналогічним періодом минулого року зареєстровано 17 нормативно-правових актів з 18 поданих на державну реєстрацію, щодо 1 нормативно-правового акта прийнято рішення про повернення без державної реєстрації для доопрацювання).

Функція контролю за додержанням суб’єктами нормотворення Донецької області здійснювалася Головним управлінням шляхом проведення щомісячних безвиїзних та виїзних перевірок.

У І півріччі 2016 року уповноваженими посадовими особами Головного управління проведено 711 перевірок, з них 359 безвиїзних та 352 виїзних щомісячних перевірок (у І півріччі 2015 року проведено 179 перевірок, з них 92 безвиїзних та 87 виїзних щомісячних перевірок). За результатами перевірок порушень суб’єктами нормотворення Донецької області вимог законодавства з питань державної реєстрації нормативно-правових актів не виявлено.

Робота Головного управління у І півріччі 2016 року була також направлена на підвищення рівня професійних знань керівників та працівників юридичних служб суб’єктів нормотворення Донецької області з питань державної реєстрації нормативно-правових актів.

Так, Головним управлінням протягом І півріччя 2016 року проведено 16 семінарів, робочих зустрічей, вебінарів; 5 стажувань керівників та працівників юридичних служб суб’єктів нормотворення Донецької області; розроблено на надано для використання в роботі 9 методичних розробок (методичних рекомендацій, інформаційно-правових листів, пам’яток, лист – орієнтування); здійснено 13 виступів в засобах масової інформації (виступів на офіційний веб-сайтах органів держаної влади, міських публічних бібліотек та друкованих засобів масової інформації; статей в газетах).

Таким чином робота Головного управління у І півріччі 2016 року була направлена на здійснення низки організаційних заходів з метою забезпечення охорони прав, свобод і законних інтересів громадян, підприємств, установ, організацій, недопущення порушень чинного законодавства та покращення роботи з питань державної реєстрації нормативно-правових актів.

 

Відділ реєстрації нормативно-правових актів

управління реєстрації нормативно-правових актів,

правової роботи та правової освіти

Головного територіального управління юстиції

у Донецькій області

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

вверх