15. Щодо розміру адміністративного збору, який справляється за державну реєстрацію прав

Державна реєстрація речових прав на нерухоме майно є найважливішим елементом правового регулювання обігу нерухомості. З метою доведення до відома новел законодавства у сфері державної реєстрації нерухомості, а саме щодо справляння адміністративного збору за державну реєстрацію прав, слід звернути увагу на наступне.

З 01 січня 2016 року запроваджено новий порядок справляння адміністративного збору за проведення державної реєстрації прав, внесення змін до записів Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» сума адміністративного збору за державну реєстрацію прав залежить від строку видачі документів, які видаються особам за результатами розгляду заяв, щодо державної реєстрації права власності, речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень.

Розмір адміністративного збору справляється у відповідному розрахунку від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленому законом на 01 січня календарного року в якому подаються відповідні документи для проведення державної реєстрації прав, та округлюється до найближчих десяти гривень. Так, станом на 01 січня 2016 року мінімальна заробітна плата складає                    1378 грн. 00 коп.

Протягом 2016 року за державну реєстрацію прав справляється адміністративний збір у такому розмірі:

Найменування послуги

Строк надання послуги

Розмір від мінімальної заробітної плати

Розмір адміністративного збору за реєстрацію права власності, (грн.)

Розмір адміністративного збору за реєстрацію речових прав, похідних від права власності  – 50 % адміністративного збору за державну реєстрацію права власності

(грн.)

Державну реєстрація права власності на нерухоме майно(крім випадків державної реєстрації права власності на підприємство як єдиний майновий комплекс) 5 робочих днів

0,1

140,00

70,00

2 робочі дні

1

1 380,00

690,00

24 години

2

2 760,00

1 380,00

2 години

5

6 890,00

      3 450,00

 

Державну реєстрація права власності на підприємство як єдиний майновий комплекс 14 робочих днів

1

1 380,00

690,00

7 робочих днів

5

6 890,00

3 450,00

24 години

10

13 780,00

6 890,00

Державна реєстрація обтяження права на нерухоме майно 24 години

0,05

70,00

-

2 години

0,5

690,00

-

Внесення змін до записів Державного реєстру речових  прав на нерухоме майно, у тому числі виправлення технічної помилки, допущеної з вини заявника в день подачі заяви

0,04

60,00

-

 

За державну реєстрацію права власності на частку у праві спільної власності на об’єкт нерухомого майна адміністративний збір сплачується в повному розмірі.

Слід зазначити, що звільняються від сплати адміністративного збору за державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень фізичні та юридичні особи — під час проведення державної реєстрації прав, які виникли та оформлені до проведення державної реєстрації прав, а також: громадяни, віднесені до категорій 1 і 2 постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи;  громадяни, віднесені до категорії 3 постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, які постійно проживають до відселення чи самостійного переселення або постійно працюють на території зон відчуження, безумовного (обов’язкового) і гарантованого добровільного відселення, за умови, що вони станом на 1 січня 1993 року прожили або відпрацювали в зоні безумовного (обов’язкового) відселення не менше двох років, а в зоні гарантованого добровільного відселення — не менше трьох років;  громадяни, віднесені до категорії 4 потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи, які постійно працюють і проживають або постійно проживають на території зони посиленого радіоекологічного контролю, за умови, що станом на 1 січня 1993 року вони прожили або відпрацювали в цій зоні не менше чотирьох років; інваліди Великої Вітчизняної війни, особи із числа учасників антитерористичної операції, яким надано статус інваліда війни або учасника бойових дій, та сім’ї воїнів (партизанів), які загинули чи пропали безвісти, і прирівняні до них у встановленому порядку особи; інваліди I та II груп; Національний банк України; органи державної влади, органи місцевого самоврядування; особи за рішенням сільської, селищної, міської ради, виконавчий орган якої здійснює функції суб’єкта державної реєстрації прав.

За відсутності документа, що підтверджує оплату послуг, та у разі внесення відповідної плати не в повному обсязі, відповідна заява не приймається.

У разі відмови у державній реєстрації прав та їх обтяжень адміністративний збір не повертається.

Заявником може бути відкликана заява про державну реєстрацію прав у будь — який час до прийняття державним реєстратором рішення щодо державної реєстрації прав або щодо відмови в такій реєстрації шляхом звернення заявника до суб’єкта державної реєстрації прав або нотаріуса. У такому випадку адміністративний збір підлягає поверненню.

Отже, на сьогоднішній день на законодавчому рівні встановлено диференційовану систему ставок адміністративного збору за державну реєстрацію прав на нерухоме майно та їх обтяжень. Також, розширено пільгову категорію осіб, які звільняються від сплати адміністративного збору за державну реєстрацію прав.

 

 

Відділ взаємодії з суб’єктами

державної реєстрації та підвищення

кваліфікації державних реєстраторів

Управління державної реєстрації 

Головного територіального

управління юстиції у Донецькій області

 

bb

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

вверх