157. Як проголосувати за місцем перебування?

    Кожен, хто не здатний самостійно пересуватися має право проголосувати не на дільниці, а за місцем перебування. Про це у списку виборців повинна бути помітка навпроти вашого прізвища: «НСП» – не здатний самостійно пересуватися.

   Як дізнатися, що в списку виборців є відмітка «НСП»?

    1. Звернутися до дільничної виборчої комісії за місцем проживання та

ознайомитися зі списком виборців.

    2. Звернутися до відділу ведення Державного реєстру виборців.

   У запрошенні на вибори має бути вказано «У зв’язку з наявністю у списку виборців стосовно Вас відмітки про постійну нездатність пересуватися самостійно повідомляємо, що Вам буде надана можливість проголосувати за місцем перебування».

   Якщо у списку виборців відсутня помітка «НСП», то Вам необхідно звернутися до ДВК із заявою або медичною довідкою про стан здоров’я.

   Як подати заяву?

   Особа, яка тимчасово не здатна пересуватися самостійно, повинна власноручно написати заяву з проханням забезпечити голосування за місцем перебування. У заяві зазначити відповідне місце голосування та подати заяву особисто поштою або через інших осіб до дільничної виборчої комісії.

   Дільнична виборча комісія за своїм рішенням на підставі поданих документів може включити таку особу до витягу зі списку виборців і надати їй можливість проголосувати за місцем перебування. Члени дільничної виборчої комісії обов’язково перевірять факт тимчасової нездатності виборця самостійно пересуватися, у разі якщо цей факт не підтвердиться комісія має прийняти рішення про відмову надати виборцю можливість голосувати за місцем перебування.

   У день виборів громадяни, котрі голосують за місцем перебування, під час голосування зобов’язані допустити у відповідне приміщення: членів ДВК, офіційних спостерігачів, кандидатів чи їх довірених осіб, а також інших осіб, які вправі бути присутніми під час голосування на дільниці. Інакше таким виборцям не дадуть можливості проголосувати.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

вверх