68. ВОЛОДІННЯ ДЕРЖАВНОЮ МОВОЮ – ОБОВ’ЯЗКОВА УМОВА ПРИЙНЯТТЯ НА ДЕРЖАВНУ СЛУЖБУ

1 травня 2017 року набрала чинності норма ст.25 Закону України  «Про державну службу» регламентуюча необхідність подання особами,  які бажають прийняти участь у конкурсі на заміщення посад державної служби, до конкурсних комісій посвідчення щодо вільного володіння державною мовою.

Процедура отримання потенційними державними службовцями такого посвідчення визначена Порядком атестації осіб, які претендують на вступ                 на державну службу, щодо вільного володіння державною мовою, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 №301.

Посвідчення можливо отримати шляхом проходження атестації на базі вищих навчальних закладів, які здійснюють підготовку магістрів за спеціальністю «Публічне управління та адміністрування». Під час атестації встановлюється відповідність володіння державною мовою особою встановленим вимогам.

На території Донецької області  уповноважені на проведення атестації та видання посвідчень щодо вільного володіння державною мовою наступні ВНЗ:

-         Донецький державний університет управління (м. Маріуполь);

-         Маріупольський державний університет (м. Маріуполь);

-         Донецький національний технічний університет (м. Покровськ);

-         Українська інженерно-технічна академія (м. Бахмут);

-         Донецький національний медичний університет (м. Краматорськ);

-         Донбаський інститут техніки та менеджменту (м. Краматорськ).

    Звертаємо увагу на той факт, що проходження атестації рівня вільного володіння державною мовою є платною послугою – її ціна варіюється від 415 грн. у Маріупольському державному університеті до 1500 грн. у Донецькому національному технічному університеті.

Однак, особи, які отримали оцінку «відмінно» за вивчення української мови під час здобуття загальної середньої або вищої освіти, мають право отримати посвідчення щодо вільного володіння державною мовою без проходження атестації на безоплатній основі. Для цього їм необхідно звернутись до одного з уповноважених ВНЗ із заявою та копією відповідного документа про освіту з додатком.

    Зазначаємо, що посвідчення діє безстроково – особа, яка не пройшла конкурс, має право звернутись до конкурсної комісії із заявою про повернення посвідчення та подати разом з іншими документами для участі у черговому конкурсі.

    Умови проведення атестації, зразки тестових завдань та тем для співбесіди доступні для перегляду на офіційному сайті Національного агентства з питань державної служби та веб-ресурсах вищих навчальних закладів.

 

 

Управління персоналу

Головного територіального

управління юстиції у Донецькій області

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

вверх