85. СПОСОБИ ЗАХИСТУ МАЙНА ВІД ЧУЖОГО ЗАВОЛОДІННЯ!!!

   Переймаючись питанням незаконного заволодіння власністю громадян та з метою подолання шахрайських схем,держава розробила декілька дієвих шляхів забезпечення захисту права власності.

   Так, у разі небезпечної ситуації для власників майна, спрямованої на незаконне позбавлення права власності,Законом України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» чітко визначений алгоритм дій громадян, що дає змогу уберегти власне майно від здійснення протиправних реєстраційних дій та не бути ошуканими.

   Стаття 25 Закону передбачає, можливість звернення власника об’єкта нерухомого майна до будь – якого органу державної реєстрації праву межах України з рішенням суду, що набрало законної сили або заявою про заборону вчинення реєстраційних дій, що є безумовною запорукою забезпечення недоторканості майна.

   Відповідно до норм чинного законодавства забезпечення проведення державної реєстрації прав наразі відноситься до повноважень суб’єктів державної реєстрації прав, якими є виконавчі органи сільських, селищних та міських рад, Київська, Севастопольська міські, районні, районні у містах Києві та Севастополі державні адміністрації, нотаріуси та акредитовані суб’єкти.

   У разі екстреної потреби захисту власного майна, власник безперешкодно має право подати заяву про заборону вчинення реєстраційних дій до суб’єкта державної реєстрації прав, тим самим негайно вберегти свою власність від незаконних посягань з боку недобросовісних громадян і державних реєстраторів, та згаяти час для звернення до суду.

   Необхідно зауважити, що Законом встановлено обмежений строк у 10 робочих днів для зупинення державної реєстрації прав на підставі заяви власника. Так, якщо власником об’єкта нерухомого майна, яким подано відповідну заяву, додатково у десятиденний строк не надано рішення суду, державний реєстратор приймає рішення про відновлення реєстраційних дій, що в умовах загрозливої ситуації відкриває шлях для втілення в життя злочинних задумів скерованих на привласнення майна.

   Отже, використовуючи запропонований державою механізм захисту права власності, власники майна мають змогу не боронити вже захоплену власність та нескінченно ходити по судах в пошуках справедливості, а попереджати незаконні схеми розкрадачів чужого майна.

 

 

 

 

 

Відділ розгляду звернень та забезпечення діяльності комісії

з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації

Управління державної реєстрації Головного

територіального управління юстиції у Донецькій області

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

вверх